Чому більшість не любить прибирання

Чому більшість не любить прибирання

Не коріть себе - лінь виправдана нашої фізіологією. Так влаштовано наше тіло: якщо немає гострої потреби - воно намагається економити енергію, вважаючи за краще приємне неробство поза волею. Не поспішайте заздрити чистюлям, маніакально натирають до блиску все, що потрапить під руку. Ці люди настільки бояться бруду, інфекцій, пилу, що готові нескінченно витрачати час і зусилля, щоб досягти міфічної стерильності.

Приклад треба брати з тих, хто регулярно присвячує прибирання мінімум фізичних і тимчасових витрат, а в домі панують затишок, порядок. Як цьому навчитися? Це непросто, але можливо. Необхідно «обдурити» мозок, зробивши чистоту звичкою. Коли для мозку звичка стане домінантою, ви без зусиль приступите до збирання.

Виробляємо звичку

Мозок людини здатний будь-які часто повторювані дії перевести в режим «автопілота». Коли прості щоденні маніпуляції з ганчіркою, віником і шваброю увійдуть до звички, ви, пропустивши один раз експрес-прибирання, відчуєте дискомфорт. Досить відводити прибирання квартири щодня 15 - 30 хвилин, щоб домогтися ефекту чистоти. Генеральне прибирання досить провести 2 рази в рік, зате інші вихідні бути вільним.

Як швидке наведення чистоти зробити реальною звичкою? Існує кілька способів, що допомагають закріпити ці дії:

  • завести будильник або записати нагадування;
  • прив'язати час експрес-прибирання до кінця улюбленого серіалу, передачі, шоу;
  • наводити чистоту під ритми улюбленої мелодії;
  • відкласти телефонні розмови, не відволікатися;
  • максимально залучити домочадців - їх підтримка, активну участь необхідні.

Досить місяця подібного режиму, щоб звичка закріпилася, ставши домінантою. Далі не знадобиться змушувати себе, лаяти за відмову, соромитися безладу - прибирання стане умовним рефлексом. А житло завжди буде виглядати акуратним, комфортним.

Зворотній зв`язок