Кава: цікаві факти

Кава: цікаві факти

Через 3 століття кави відзначить свій 1000-річний ювілей. Що цікавого ми знаємо про нього? - Виробництво кави рік від року зростає, обсяг угод з кавою знаходиться на другому місці після закупівель нафти. Одна з останніх цифр - в світі вироблено більше 4,5 млн тонн кави за рік.

- Кавові боби дають в основному 2 види дерев: арабіку - аравійські, робусту - конголезькі. Арабіка - м'якше і ароматні, робуста - міцніше і врожайніший. Їх змішують для виробництва меленого і розчинної кави.

- Плантації кави є в півсотні країн, найбільші знаходяться в Бразилії, кількість кавових дерев там підійшло до 4 мільйонам. У Колумбії дерев менше, проте, частка колумбійського кави в загальносвітовому виробництві - близько 15%.

Кавовим гігантам на п'яти наступає В'єтнам - він виробляє більше всіх в світі кави робуста - того самого, який мало хто п'є в чистому вигляді, але який додають в розчинний і мелену каву, щоб був міцніше ... і дешевше для виробника.

- З давніх-давен кавові дерева культивували араби, а вперше його виявили в Ефіопії. Легенда свідчить, що приблизно в середині 17 століття один з індійських паломників потайки відвіз з собою кілька бобів кави і посадив на батьківщині, звідки кавові дерева і «розійшлися» по тих країнах, де їх тепер ростять.

- Росіяни, більшість яких без чашки кави, здається, не уявляють свій ранок, споживають в рік трохи більше півтора кілограмів кави на душу населення. Першість же давно тримають фіни - 12,5 кг, мінімум 5 чашок щодня!


На другому місці - Італія - ​​5,5 кг, а третє завзято тримають японці, у них навіть свято є, присвячений каві

Зворотній зв`язок