Які добрива підходять для кімнатних рослин

Які добрива підходять для кімнатних рослин

Харчування рослини отримують в основному з грунту - за допомогою коренів.

Звичайно, рідка "їжа" рослинами засвоюється краще. Гранульоване або порошкоподібна добриво вносять в грунт тільки перед посадкою (після поливу воно розчиниться). Для підгодівлі з таких добрив роблять водний розчин (по інструкції). Крім того, сьогодні у продажу є безліч рідкої підгодівлі, користуватися якими дуже зручно. Готові добрива коштують, звичайно, дорожче, але зате багато хто з них представляють собою збалансовані комплекси для певних видів рослин (погодьтеся, що потреби кактусів відрізняються від потреб кімнатних ліан, а фіалки потрібно годувати інакше, ніж пальми). Є й універсальні підгодівлі, що містять повний набір мінералів і відповідні практично всім рослинам.

Рослини також можна нагодувати через листя і стебла. Позакореневе підживлення (по листу) гарні тим, що впливають на частини рослини локально. Наприклад, якщо хочеться, щоб листя було густіше і яскравіше, але рослина вже отримало основну порцію поживних речовин, варто вдатися до обприскування. Листя візьме стільки, скільки потрібно тільки їй, і вся рослина не постраждає від надлишку мінералів.

Правда, позакореневе підживлення мають свої особливості. Наприклад, їх ефективність висока, якщо рослина молоде (перший рік життя), зелена маса дорослих зелених вихованців таке годування засвоює гірше. Крім того, листя і стебла багатьох рослин спочатку захищені від вбирання будь-яких речовин. В принципі, визначитися просто: якщо листя рослини опушені або мають глянсовий блиск, сподіватися їх підгодувати позакореневого способом марно. На жаль, в цю групу потрапляють практично всі сукуленти (толстянка, алое, каланхое, Зигокактус та ін.), Пальмові, геснерієвиє (сенполія, глоксинія, колерія, колумнея і ін.) І багато інших поширені домашні рослини.

Але навіть якщо у вашій квіткової колекції є рослини, добре засвоюють позакореневе підживлення, потрібно пам'ятати, що повноцінним таке годування все одно не буде. Зелена маса не засвоює фосфор, а значить, підгодівлю по листу можна розглядати тільки як додаткову процедуру.

Підгодовують рослини тільки тоді, коли вони активні (ростуть і цвітуть). У більшості період спокою починається на початку осені, тому до весни ємність з підгодівлею можна заховати подалі.

Зворотній зв`язок